فروشگاه زرشک آبرام

مجموعه زرشک آبرام شما را به خرید بهترین محصولات انواع زرشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

۳ تقلب در فروش زرشک پفکی

آنچه در این مقاله میخوانید .....

زرشک پفکی چیست؟۳ تقلب در فروش زرشک پفکیقیمت زرشک ۹۷قیمت زرشک پفکی در مشهدقیمت زرشک پفکی اعلا در بازار تهران
فروش زرشک پفکی

سه تقلب رایج در فروش زرشک پفکی و کشمش انگور عسگری را در اینجا بر می شماریم.  خوشبختانه زرشک کالای نیست که در آن بتوان تقلب های بزرگ نمود مانند آنچه که مثلا برای زعفران و یا عسل شایع است. می دانیم برای مثال تقلبات در عسل به گونه ای است که حتی خود متقلبین هم شاید نتوانند  عسل خوب را از عسل تقلبی تشخیص دهند. شاید بتوان گفت آن چه که در فروش زرشک پفکی بیشتر شایع  و ساری است.

فروش زرشک پفکی

شاید تعدادی از خوانندگان این خبر ندانند که زرشک پفکی و یا کشمش انگور قرمز چیست؟ ابتدا به این سوال جواب می دهیم و در ادامه به تقلبات رایج در فروش زرشک پفکی می پردازیم.

زرشک پفکی چیست؟

برای پاسخ به این سوال  که زرشک پفکی چیست؟ ابتدا لازم است که  بدانیم زرشک پفکی از کدام گونه زرشک بدست می اید. سپس به شیوه های خشک کردن زرشک را شرح و بسط دهیم چراکه زرشک پفکی از متد خاصی از چیدن زرشک (روش Branch Cutting یا همان  بریدن شاخه ها) و همچنین شیوه خاصی از خشک کردن زرشک حاصل می شود که در زیر به آن می پردازیم.

زرشک پفکی در واقع نوعی از زرشک خشک قرمز است که به شیوه شاخه بر یا بریدن شاخه های  درختچه زرشک چیده شده است و در سوله های مسقف با کف معمولا سیمانی بر روی داربست هایی که جنس آن ها معمولا چوب یا فلز (فلزی که زنگ نزند) است خشک می شوند.

البته شایان ذکر است که تهویه هوای سوله ها باید به گونه ای باشد که جریان هوا در آن به آسانی انجام شود و مانع کپک زدگی  میوه تازه زرشک تا زمان خشک شدن آن که گاهی تا ۶ ماه نیز طول می کشد باشد. تولید زرشک پفکی بسیار زمان بر است و نسبت به زرشک دانه اناری قیمت آن نیز پایین تر می باشد.

۳ تقلب در فروش زرشک پفکی

همان گونه که در بالا نیز به اشاره شد سه مدل تقلب در فروش زرشک پفکی وجود دارد که آن ها را در زیر لیست می کنیم.

    • اضافه کردن روغن های خوراکی بیش از حد لازم به زرشک خشک شده به بخاطر افزایش درخشندگی و رنگ مطلوب تر. اضافه کردن روغن علاوه بر افزایش کاذب وزن زرشک ماندگاری زرشک را بسیار پایین می آورد.
    • اضافه نمودن زرشک های با کیفیت پایین تر چون زرشک دانه اناری و زیر تالاری به زرشک پفکی.
    • اضافه نمودن و اسپری کردن آب به زرشک در هنگام فروش زِرشک پفکی که باعث افزایش کاذب وزن زرشک می شود.

تقلب در فروش زرشک پفکی

قیمت زرشک ۹۷

قیمت زرشک در سال ۹۷ و  همچنین قیمت زرشک در ماه اول سال ۹۸ همواره روند افزایشی داشت. به طوریکه تجار فعال در این عرصه باید بدون اغراق  روزی یک نرخ جدید را  به مشتریان می دادند. این عدم ثبات در بازار عوامل مختلفی داشت که ما در قیمت عمده زرشک به برخی از آن ها اشاره نمودیم. البته عوامل برشمرده شده در آن پست مربوط به  قیمت زرشک ۹۷ بود.

افزایش قیمت زرشک ۹۸ گفته می شود به یک عامل مهم دیگر هم وابسته شده است و آن اینکه چندین عامل و قدرت اصلی در تعیین قیمت زرشک، در انبار های زرشک خود را بسته اند و به بازار عرضه نمیکنند.  به یکباره قیمت زرشک پفکی را با افزایش ۱۰ هزار تومانی مواجه نموده اند. این روزها (اول اردیبهشت ۹۸) شنیده ها حاکی از افزایش قیمت زرشک پفکی به ۶۳ هزار تومان و قیمت زرشک دانه اناری به ۵۹ هزار تومان دارد.

قیمت زرشک پفکی صادراتی

قیمت زرشک پفکی در مشهد

قیمت زِرشک در بازار مشهد  شاید بتوان گفت که تفاوت آنچنانی با بازار های عمده چون تهران و بیرجند و قاینات ندآسته باشد. علت این امر به تجربه  تاجران زرشک مشهد می توان اشاره کرد و اینکه مشهد نزدکترین شهر بزرگ به مشهد است و هزینه حمل و انتقال زرشک به مشهد با هزینه اندک انجام می پذیرد. از این گذشته برخی از کشاورزان زرشک نیز  برای فروش زرشک پفکی و فروش زرشک دانه اناری خود به مشهد مراجعه می کنند و زرشک را مستقیم به بنکداران عرضه مینمایند.

البته شایان ذکر است که گاهی مجبور به فروش زرشک پفکی خود به قیمت بسیار پایین تر از نرخ بازار می شوند. چراکه اگر زرشک حمل شده به مشهد را نتوانند بفروشند ناگزیر به بازگرداندن آن به شهرهای خود در خراسان جنوبی هستند که هزینه را بسیار بالا میبرد.

قیمت زرشک پفکی اعلا در بازار تهران

برای آخرین خبر ها در باره قیمت زرشک پفکی درجه یک در بازار تهران با ما تماس بگیرید. نرخ زرشک و همچنین مشاوره در خرید انواع زرشک را با تیم تخصصی ما تجربه کنید! فروش زرشک پفکی و فروش زرشک دانه اناری به صورت عمده در این مجموعه انجام می پذیرد.

قیمت زرشک پفکی

زهرا شادمان

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه زرشک آبرام شما را به خرید بهترین محصولات انواع زرشک دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید